Formulario de acceso

Pasahitza ahaztu dut

  1. Hasiera
  2. San Donato eta San Lorentzo Jaien Egitaraua 2022

San Donato eta San Lorentzo Jaien Egitaraua 2022

  • Aiako San Donato eta San Lorentzo Jaien kartela 2022

Aiako San Donato eta San Lorentzo Jaiak direla eta antolatu diren ekitaldien egitaraua.

Udalherria: Aia

Lekua:  Aia

Hasiera: 2022/08/5

Amaiera: 2022/08/10

Aiako Udala

Gozategi Enparantza<br>Plaza Gozategi s/n (20809) Aia

Telefonoa: 943131144
Faxa: 943134104
Weba: http://www.gipuzkoa.net/aia/
Emaila: aia@udal.gipuzkoa.net

EGITARAUA:

Uztailak 30, larunbata:

  • 16:00: Herriko pala txapelketaren finalak.

Abuztuak 5, ostirala:

  • 17:00: Txosnaren irekiera

  • 17:30: Zumba emanaldia adin guztietako jendearentzat

  • 19:00: Txupinazoa jaiei hasiera emateko

  • Jarraian: Kalejira buruhandiekin.

  • Ondoren: Trikipoteoa Izer eta Alabier trikitilarien eskutik

  • 21:30: Herri Afaria Izer eta Alabier trikitilariek alaitua.

Abuztuak 6, larunbata. GAZTE EGUNA:

  • 11:30: Ume handientzat jolasak

  • 14:30: Paella lehiaketa herrikoia
    • Sarrera 10 € eta jaietako kamiseta opari.
    • Paella 14:30:egina eta entregatuta egon behar du.
    • Antolakuntzatik Arroza, olioa, gatza, edaria, kafea eta txupitoa jarriko dira.
    • Parrilak ere piztuta izango dira haragia ekartzen dutenentzat.
    • Talde bakoitzak bere sua, kazuela eta prestatzeko behar dituen beste gaiak eraman beharko ditu.

  • 16:30: Kukaina eta jolasak Igerilekuan

  • 18:30: Elektrotxufla musika ibiltaria

  • 22:00: Kontzertuak: Brigade Loco + Rotten XIII + Kulto Kultibo

Abuztuak 7, igandea. SAN DONATO EGUNA:

  • 07:00: Diana herriko kaleetan zehar

  • 07:30: Gaupaseroen argazkia

  • 09:30: Aiako bolo txapelketa  federatuentzat eta herritarrentzat (izen ematea egunean bertan 9:30-11:30 bitartean)

  • 11:00: Meza nagusia

  • Ondoren: Herriko Eskuzko Pilota Txapelketaren finalak

  • 13:00: Desgaraian taldearen kontzertua plazan, Bermut berezien dastaketarekin

  • 16:00: Mus txapelketa (Eskola berrian)

  • 17:00: Trikitixa txapelketa herriko plazan

  • 19:30: Kalejira buruhandi eta trikitilariekin

  • 22:30: Bertso jaialdia
    • Bertsolariak: Andoni Egaña, Amets Arzallus, Maialen Lujanbio, Aitor Bizkarra, Nerea Ibarzabal, Oihana Iguaran
    • Gai Jartzailea: Iñaki Gurrutxaga

  • 24:00: Kontzertuak: Ithaka + Zelanda

Abuztuak 8, astelehena. UMEEN EGUNA:

  • 09:30: Diana herriko kaleetan zehar, sorpresarekin

  • 11:00: Haur jolasak

  • 14:00: Familien bazkaria

  • 17:00: Disko festa Arimacool taldearen eskutik

  • 18:30: Kalejira herriko kaleetan zehar buruhandi eta Zarauzko Erraldoiekin.

  • Ondoren: Disko festaren jarraipena Arimacool taldearen eskutik

  • 23:30: Gozategi taldearen kontzertua

  • Jarraian: Festak herriko txosnan jarraituko du gazte, zahar eta "karroza" guztientzat

Abuztuak 9, asteartea:

  • 11:00: Sardin jana, toka txapelketa irekia eta umeentzat sapo-toka.

  • 16:00-19:30: Gaztelu puzgarriak

  • 17:30: Izar Haitz garagardoen dastaketa

  • 19:30: Kalejira herriko kaleetan zehar buruhandi eta trikitilariekin

  • 19:30: Plazan Broken Brothers Brass Band

  • 22:00: Korrontzi & Oinkari Ikuskizuna dema plazan

  • Ondoren: Kontzertuak: Lukiek + Rodeo + Maixa & Malakias

Abuztuak 10, asteazkena. SAN LORENTZO EGUNA:

  • 07:00: Diana herriko kaleetan zehar

  • 07:30: Gaupaseroen argazkia

  • 11:00: Meza nagusia

  • 12:00: Pelota partiduak
    • Lehen partida (emakumezkoak): Arrizabalaga-Agirre / Alday-Gaminde
    • Bigarren partida (gizonezkoak): Bengoetxea-Albeniz / Orbegozo-Pascual

  • Ondoren: Herriko edadetuei eskainitako bazkaria

  • 17:30: Herri Kirol jaialdia
    • Gipuzkoako Ingude Altxatzea Txapelketa
      • Gorka Emazabel Yunta
      • Gorka Etxeberria Ikutza
      • Unai Goitia Goitiandia
      • Josu Urbieta Arruti
    • Gipuzkoako Kintopekoen Harri-jasotze Txapelketa
      • Imanol Royo Lartain
      • Manex Zubizarreta Esnal
      • Iraitz Arruti Arteche
    • Gipuzkoako Txinga Txapelketa
      • Andoni Iruretagoyena Lerchundi
      • Javier Urreisti Quinteiro
      • Jon Unanue Alberdi
      • Xabat Olaizola Arizti
      • Aitzol Urkiza Osa
    • Aizkolariak
      • Iker Vicente
      • Mikel Larrañaga

  • Ondoren: Kalejira herriko kaleetan zehar, trikitilari eta buruhandien eskutik

  • Jarraian: Fan&Go erromeria

  • 22:30: Kopaz Kopa antzerkia: Ainhoa Aierbe, Iñigo Aranbarri, Ainara Ortega eta Asier Sota aktoreekin

  • Ondoren: Fan&Go erromeria

  • 01:00: Trakaren erreketa

  • Eta jaiei amaiera emateko: Fan&Go erromeriaren jarraipena

  • Handik aurrera... Txosnan Happy Hour


Ekei Kulturweb S.L.L.