Formulario de acceso

Pasahitza ahaztu dut

  1. Hasiera
  2. San Nikolas Jaien Egitaraua 2019

San Nikolas Jaien Egitaraua 2019

  • Orioko San Nikolas Jaien Egitarauaren kartela 2018

Orioko San Nikolas jaiak direla eta antolatu diren ekitaldien egitaraua.

Udalherria: Orio

Lekua:  Orio

Hasiera: 2019/12/5

Amaiera: 2019/12/8

Orioko Udala

Herriko Enparantza, 1<br>Plaza de La Localidad.1 (20810) Orio

Telefonoa: 943 830028
Weba: http://www.oriora.com
Emaila: bulegoak@oriokoudala.com

EGITARAUA:

Abenduak 5, osteguna - SAN NIKOLAS BEZPERA:

  • 18:00: Pello Eta Nikolasa Erraldoiak Buruhandiekin Eta Txistulariekin Batera Kalejiran Kosta Tailerrera.
  • 19:00: Festen Hasierako Txupinazoa KTA Kosta Tailerrean.
    • Harribil Dantza taldea, Danbolin Musika Eskola eta Salatxo abesbatzak parte hartuko dute.
    • Orioko Euskaltegiko Mintzalagun taldeak 10 urte bete ditu eta berak omenduko dira.
  • 19:30: Pello Eta Nikolasa Erraldoiak Buruhandiekin Eta Txistulariekin Ikastola Aurreko Plazara Joango Dira.
  • 20:00: Alaiki Erromeria-Taldea.
  • 23:00: Alaiki Erromeria-Taldea.
  • Ondoren. Manex Barrenetxea Eta Lagunak Dj Lanetan.

Abenduak 6, ostirala - SAN NIKOLAS EGUNA:

  • 10:30: Kamel Ziani Krosa.
    • Benjamin, alebin eta infantilentzako krosa Mendibeltz ondoko parkean.
  • 11:00: Meza, Salatxok Kantatua.
  • 12:00: Salatxo Abesbatza Pietatean.
  • 12:00: Pello Eta Nikolasa Erraldoiak Buruhandiekin Eta Txistulariekin Batera Kalejiran Ibiliko Dira.
  • 12:30: Dantzari Txikien Txapelketa, Harribilek Antolatuta.
  • 13:00: Hemenbaen Batukada Taldea.
  • 14:30: Herri Bazkaria: Babarrun Jana Festa-Gunean.
  • 17:00: Pilota-Partidak.
    • Infantilak binaka: San Sebastian-Murua vs Zabala-Solaberrieta (Orio).
    • Infantilak binaka: Etxeberria-Sukia vs Esnal Gonzalez (Getaria).
    • Gizonezkoak nagusiak binaka: Lertxundi-Aranalde (Orio) vs Orbegozo (Aia)-Oliden (Orio).
    • Erremonteko 1. mailako profesionalak: Ansa II-Ion vs Juanenea-Barrenetxea IV
  • 17:00: Nortasun-Agiri Arrotzen Jaurtiketa Txosna-Batzordeak Antolatuta Festa-Gunean
  • 17:30: Herri-Kirolak Haur, Gazte, Familia Eta Kuadrillentzat Kultur Gunean, Zaragueta Herri Eskolak Antolatua.
  • 19:30: "Bide Batez" Erromeria-Taldea.
  • 22:30: Bertso-Saioa Karela Kiroldegian.
    • Bertsolariak: Andoni Egaña, Maialen Lujanbio, Julio Soto Jone Uria eta Imanol Lizarazu "Habana".
    • Gai-jartzailea: Unai Manterola.
  • 00:00: "Bide Batez" Erromeria-Taldea.
  • 02:30: Moonshine Wagon Taldea

Abenduak 7, larunbata - SAN NIKOLAS BIGARRENA, UMEEN EGUNA:

  • 09:30: 3x3 Saskibaloi Txapelketa Karelan LH3tik DBH4rako Gazteen Artean, Orioko Herri Ikastolak Antolatua.
    • Izen-ematea abenduaren 5a arte zast.eus webgunean edo Karela Kiroldegian.
  • 10:30: Jubilatuen Hamaiketakoa Zaharren Babeslekuan.
  • 11:00: Gaztetxoek Herriaren Ardura Hartuko Dute Udalbatzarrean.
    • Atsolorra: Aurten Jaiotako Oriotarrei Ongietorria Egingo Zaie Kultur Etxean.
  • 11:30: 3-12 Urte Bitarteko Gazteentzako Tailer Eta Jokoak Festa-Gunean
  • 12:00: Strapalucio Txaranga Kalez Kale.
  • 16:30: 3-12 Urte Bitarteko Gazteentzako Tailer Eta Jokoak Festa-Gunean
  • 17:00: Bikotekako Dardo-Txapelketa Irekia Bikamiotan.
  • 18:00: Pello Eta Nikolasa Erraldoiak Buruhandiekin Eta Trikitilariekin Batera Kalejiran Ibiliko Dira.
  • 18:00: Poteoa Burrunba Elektrotxarangarekin.
  • 18:00: Skate-Txapelketa 12 Urtetik Gorakoentzat Festa-Gunean, Ikastolako Ikasleek Antolatuta.
  • 19:00: Patata Tortilla Lehiaketa 12-20 Urte Arteko Gazteentzat Festa-Gunean, Ikastolako Ikasleek Antolatuta.
  • 21:00: Puntu Morea Izango Da Festa-Gunean Gaueko 24.00 Arte, Emagin Elkarteak Antolatuta.
  • 22:00: Intzak Hik Taldearen Kontzertua Festa-Gunean.
  • 24:00: Guda-Dantza.

Abenduak 8, igandea - SAN NIKOLAS HIRUGARRENA:

  • 10:30: Herriko Txarangaren Kalejira, Orio Arraunketa Elkarteko Bandera Guztiekin.
  • 11:00: Meza.
    • Ondoren, Banderen Bedeinkazioa.
  • 11:30: Tailer Eta Jolasak Gazteentzat, Zingira Elkarteak Antolatuta.
  • 12:00: "Benta Zaharreko Mutiko Alaiak" Taldearen Kantu-Poteoa.
  • 12:30: Gaztetxoen Dardo-Txapelketa Bikamiotan
  • 14:00: Orio Arraunketa Elkarteak Antolatutako Herri-Bazkaria Arraunetxen.
  • 15:00: Bazkalostean "Benta Zaharreko Mutiko Alaiak" Arraunetxen.
  • 16:00: Bakarkako Dardo-Txapelketa Herrikoia
  • 16:00: Tutti Magia Ikuskizuna Hodei Magoaren Eskutik Festa-Gunean.
  • 18:00: Pello Eta Nikolasa Erraldoiak Buruhandiekin Eta Trikitilariekin Batera Kalejiran Ibiliko Dira.
  • 19:30: Puro Relajo Mariatxiak

OHARRAK:

  • Erraldoien ibilbidea honako hau izango da: Kultur Etxetik atera, Sarasuaneko bidegurutzean Arrantzale kalea hartu, bertatik Ikastola aurreko plazara eta handik Herriko Plazara.
  • Etxean buruhandiak dituzten ume eta helduak kalejiran ateratzera animatzen ditu Udalak herriko erraldoi eta buruhandiekin batera.
  • Abenduaren 4tik 6ra MATER itsasontzia bisitatu ahal izango da Orioko kaian.
    • Abenduak 4 eta 5: 16:30-17:30 / 17:30-18:30:
    • Abenduak 6: 11:00-12:00 / 12:00-13:00 / 13:00-14:00:


Ekei Kulturweb S.L.L.