Formulario de acceso

Pasahitza ahaztu dut

  1. Hasiera
  2. "Juan Muguerza" Nazioarteko Krosa 2019

"Juan Muguerza" Nazioarteko Krosa 2019

  • Kartela

Elgoibarren Juan Muguerza Nazioarteko Krosaren LXXVI. edizioa eta Mamo Wolde-ren XVII. edizioa ospatuko dira. Bertan nazioarteko krosaren atletarik garrantzitsuenak parte hartuko dute.

Udalherria: Elgoibar

Lekua:  Elgoibar

Ordua: 10:00

Hasiera: 2019/01/13

Amaiera: 2019/01/13

Sarrerak:  

Mintxeta Atletismo Taldea.

Polideportivo Olaizaga. (20870) Elgoibar

Telefonoa: 943744415

EGITARAUA

  • Urtarrilak 9, asteazkena
    12:30 - JUAN MUGUERZA LXXVI. NAZIOARTEKO KROSA.- aurkezpena Udaletxean.
  • Urtarrilak 12, larunbata
    19:30 - JUAN MUGUERZA LXXVI. NAZIOARTEKO KROSA - Korrikalariei harrera, Udaletxean.
  • Urtarrilak 13, igandea
    10:00 - JUAN MUGUERZA LXXVI. NAZIOARTEKO KROSA. - Mintxetan.

ORDUTEGIAK ETA LUZERAK

10:00 - Emakumezko Alebinak Sub-12 - 2007-2008 - 1.363m - Pistari bira bat + bira txiki bat
10:10 - Gizonezko Alebinak Sub-12 - 2007-2008 - 2.052m -     2 bira txiki
10:20 - Emakumezko Infantilak Sub-14/ Emakumezko Kadeteak Sub-16 - 2005-2006/2004 - 2.052m - 2 bira txiki
10:35 - Gizonezko Infantilak Sub-14/ Gizonezko Kadeteak Sub-16 - 2005-2006/2004 - 3.141m - 3 bira txiki
10:55 - Emakumenezko Jubenilak Sub-18 - 2002-2003 - 3.449m - Pistari bira bat + bira txiki bat + bira handi bat
11:15 - Gizonezko Jubenilak Sub-18 - 2002-2003 - 5.535m - Pistaria bira bat + bira txiki bat + 2 bira haundi
11:40 - Emakumenezko Juniorrak Sub-20 - 2000-2001 - 4.538m - Pistari bira bat + 2 bira txiki + bira handi bat
12:05 - Gizonezko Juniorrak Sub-20 - 2000-2001 - 6.624m -  ,  Pistari bira bat + 2 bira txiki + 2 bira handi
12:30 - Emakumenezko Absolutua - 1999 eta aurrekoa - 7.621m - Pistari bira bat + bira txiki bat + 3 bira handi
13:10 - Gizonezko Absolutua - 1999 eta aurrekoa - 10.796m - Pistari bira bat + 2 bira txiki + 4 bira handi

PALMARESA - JUAN MUGUERZA KROSA-KO IRABAZLE ZERRENDA
Garaile Gizonezko Absolutua / Garaile Emakumenezko Absolutua

2018 - SELEMON BAREGA (Ethiopia) / RUTH JEBET (Bahréin)
2017 - JOSHUA CHEPTEGEI (Uganda) / SENBERE TEFERI (Ethiopia)
2016 - AWEKE AYALEW (Bahréin) / IRENE CHEPET CHEPTAI (Kenya)
2015 - TEKLEMARIAM MEDHIN (Eritrea) / MIMI BELETE (Bahréin)
2014 - TIMOTHY TOROITICH (Uganda) / HIWOT AYALEW (Ethiopia)
2013 - CONSESLUS KIPRUTO (Kenia) / GELETE BURKA (Ethiopia)
2012 - PAUL TANUI (Kenia) /    WUDE AYALEW (Ethiopia)
2011 - LEONARD P. KOMON (Kenia) /    SARA MOREIRA (Portugal)
2010 - LEONARD KOMON (Kenia) / FREHIWAT GOSHU (Ethiopia)
2009 - AYELE ABSHERO (Ethiopia) / FLORENCE KIPLAGAT (Kenia)
2008 - LEONARD KOMON (Kenia) / PRISCAH JEPLETING CHERONO (Kenia)
2007 - SILESHI SIHINE (Ethiopia) / MESTAWET TUFA (Ethiopia)
2006 - CHARLES KAMATHI (Kenia) / WORKITU AYANU (Ethiopia)
2005 - TARIKU BEKELE (Ethiopia) / ALICE TIMBILIL (Kenia)
2004 - ABRAHAM CHEBII (Kenia) / ELVAN ABEYLEGESS (Turquia)
2003 - KENENISA BEKELE (Ethiopia)     / EDIT MASAI (Kenia)
2002 - ABRAHAM CHEBII (Kenia) / ANNE JALAGAT (Kenia)
2001 - ABRAHAM CHEBII (Kenia) / SALLY BARSOSIO (Kenia)
2000 - SAMMY KIPKETER (Kenia) / YIMENASHU TAYE (Ethopia)
1999 - PAUL TERGAT (Kenia) / GENNET GEBREGEORGIS (Ethiopia)     
1998 - PAUL KOECH (Kenia) / KUTRE DULECHA (Ethiopia)
1997 - JON BROWN (Inglaterra) / JULIA VAQUERO (España)
1996 - PAULO GUERRA (España) / DERARTU TULU (Ethiopia)     
1995 - BRAHIM LAHLAFI (Marruecos) / FERNANDA RIBEIRO (Portugal)
1994 - ADDIS ABEBE (Ethiopia) / HELLEN KIMAIYO (Kenia)
1993 - FITA BAYESA (Ethiopia) / LUCHIA YISHAK (Ethopia)
1992 - WILSON OMWOYO (Kenia) / HELLEN KIMAIYO (Kenia)
1991 - EAMMON MARTÍN (Inglaterra) /     SUSAN SIRMA (Kenia)
1990 - KIPYEGO KORORIA (Kenia) / MARCIANNE MUKAMURENZI (Uganda)
1989 - ANTONIO SERRANO (España) / ANA ISABEL ALONSO (España)
1988 - JOHN NGUGI (Kenia)     / ANA ISABEL ALONSO (España)
1987 - PAUL KIPKOECH (Kenia) / ANA ISABEL ALONSO (España)
1986 - STEVE JONES (Inglaterra) / JANE FURNISS (Inglaterra)     
1985 - EZEQUIEL CANARIO (Portugal) / AMELIA LORZA (España)
1984 - JORDI GARCIA (España) / ASUNCIÓN ANTOLIN (España)
1983 - ANTONIO PRIETO (España) / AMELIA LORZA (España)
1982 - CARLOS LOPES (Portugal) / AMELIA LORZA (España)
1981 - Edizioa eten zen elurragatik.
1980 - JOHN WILD (Inglaterra)  / LAILA BOUDINA (Argelia)
1979 - MIKE McLEOD (Inglaterra) / PILAR FERNANDEZ (España)
1978 - MARIANO HARO (España) / CARMEN VALERO (España)
1977 - MARIANO HARO (España) / MONTSERRAT ABELLO (España)
1976 - MARIANO HARO (España) / BELÉN AZPEITÍA (España)
1975 - FERNANDO CERRADA (España) / BELÉN AZPEITÍA (España)
1974 - SOUKO KUHA (Finlandia) / BELÉN AZPEITÍA (España)
1973 - MARIANO HARO (España) / BELÉN AZPEITÍA (España)
1972 - Lakie STEWART (Escocia) / BELÉN AZPEITÍA (España)     
1971 - MARIANO HARO (España) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1970 - LAKIE STEWART (Escocía) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1969 - LAKIE STEWART (Escocía) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1968 - MAMMO WOLDE (Ethiopía) / BELÉN AZPEITÍA (España)     
1967 - MAMMO WOLDE (Ethiopía) / CORO FUENTES (España)
1966 - ROY FOWLER (Inglaterra) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1965 - MELVÍN BATTY (Inglaterra) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1964 - MAMMO WOLDE (Ethiopía) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1963 - MAMMO WOLDE (Ethiopía) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1962 - JOAQUÍN AZPÍROZ (Real Sociedad) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1961 - FERNANDO AGUILAR (C. A. JAZKIBEL) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1960 - BENITO ALDAI (Real Sociedad) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1959 - JOAQUÍN ESCUDERO (-) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1958 - BENITO ALDAI (-) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1957 - LUCAS LARRAZA (-) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1956 - LUCAS LARRAZA (-) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1955 - LUCAS LARRAZA (-) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1954 - FRANCISCO IRIZAR (C.D. Hernani) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1953 - LUCAS LARRAZA (GIMNÁSTICA DE ULÍA) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1952 - FRANCISCO IRIZAR (REAL SOCIEDAD) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1951 - FRANCISCO IRIZAR (C.D. CASTILLO) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1950 - Ez zen krosa lehiatu.
1949 - SIMÓN ALDAZABAL (D.E. EIBAR) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1948 - SIMÓN ALDAZABAL (D.E. EIBAR) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1947 - SIMÓN ALDAZABAL (D.E. EIBAR) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1946 - JOAQUÍN ESCUDERO (C.D. CASTILLO) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1945 - JOSÉ M. GARÍN (C.D. CASTILLO) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1944 - JOAQUÍN ESCUDERO (GIMNÁSTICA DE ULÍA) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon
1943 - PRUDENCIO AYERRA (C.D.SAN FERNANDO) / Urte horietan proba femeninorik ez zen egon



Ekei Kulturweb S.L.L.